Po co to wszystko?


Ukończyłem zawody na 45. miejscu. Czy to dobry wynik, czy taki sobie?

Wszystko zależy od tego, jak dużo osób startowało! Jeśli w zawodach uczestniczyło 50 osób, to przed Tobą było aż 88% wszystkich startujących. W przypadku 5000 zawodników wyprzedziło Cię tylko 0,88% pozostałych.


A jak przedstawiało się to na poszczególnych etapach?

Może warto poprawić czas przepaku na Biegu Rzeźnika, ponieważ na biegowych odcinkach przed Twoją drużyną jest tylko około 12% innych, ale już przepak 76% drużyn wykonało szybciej? A może w triathlonie warto popracować nad strefą T1, gdzie wynik znacząco odbiega od pozostałych?


Tego typu pytania zmobilizowały nas do przygotowania serwisu chartee.pl. Strona umożliwia pełniejszą analizę wyników na tle innych zawodników.


Poszczególne wykresy przedstawiają:

  • 1)zajmowaną pozycję i odsetek szybszych zawodników po kolejnych punktach pomiarowych,
  • 2)miejsce zajęte na danym etapie (odcinku pomiarowym) i odsetek zawodników, którzy na tym odcinku byli szybsi,
  • 3)łączny czas ukończenia zawodów podzielony na czasy uzyskane na poszczególnych odcinkach.


Znajdziesz tu także wykresy podsumowujące całość zawodów - histogramy czasów ukończenia poszczególnych etapów. Widać na nich, kiedy na dany punkt pomiarowy dociera najwięcej zawodników, o jakiej porze można się spodziewać pierwszych, a o jakiej ostatnich osób. Mamy nadzieję, że będzie to szczególnie przydatne dla organizatorów.


Serwis chartee.pl stawia pierwsze kroki, jest rozwijany i uzupełniany o nowe funkcjonalności. Jeśli masz jakieś uwagi, zauważyłeś nieścisłości albo chcesz podzielić się swoimi pomysłami- prosimy o kontakt!